-  Kurumsal  -  Reklam  -  İletişim 25 Kasım 2020 Çarşamba
       Siyaset  -   İlçeler  -   Eğitim  -   Güncel  -   Magazin  -   Spor  -   Sağlık  -   Diğer  -   Kültür Sanat  -  
 
      
 
Başlıksız Belge
 Anasayfa    >  Güncel
  Çiftlikköy’de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlandı   30.10.2020  
   29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Cumhuriyetimizin kuruluşunun 97’inci yıldönümü, Çiftlikköy’de de düzenlenen törenle kutlandı. 28 Ekim günü ilçe meydanında Atatürk Anıtına çelenk sunumlarının yapılmasının ardından etkinlikler 29 Ekim günü Çiftlikköy GSD Eğitim Vakfı İlk/Ortaokulu’nda yapılan kutlama programı ile tamamlandı.
   

Okul bahçesinde düzenlenen tören öncesinde İlçe Kaymakamı Ömer Bilgin, okul içindeki 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Köşesi’nde ilçe protokolü ile tebrikleri kabul etti.

Ardından Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, Hava Meydan Komutanı Hava Pilot Albay Okan Uygun ve ilçe protokolü ile okul bahçesinde düzenlenen törene katılan Kaymakam Bilgin, sosyal medya üzerinden canlı olarak yayınlanan konuşmasında, “Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, O’nunla beraber Türkiye Cumhuriyeti’ni ilan eden ecdadımızı, vatan için tereddüt etmeden çocuklarını savaşa yollayan anne ve babaları ve üstün fedakarlıkları ile bu toprakları bizlere emanet eden şehit ecdadımızı ve gazilerimizi saygıyla anıyorum. Eğer bundan 97 yıl öncesine seslenebilseydim onlara, sorumluluğunu almış olduğum Çiftlikköylülerin gönüllerinde dipdiri yaşadıklarını ve bırakmış oldukları emanetin korunması ve daha da ileri taşınmasında gerekli hassasiyetin gösterildiğini söylemek isterdim. Bu vesileyle hepinizin Cumhuriyet Bayramını kutlar, göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı teşekkür eder, saygılarımı sunarım” dedi.

Başkan Silpagar da, “Geleceğe büyük bir ümit, inanç ve gayretle yürümek azmi ve kararlılığı dileğiyle, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ve de silah arkadaşlarını, bu vatan için kanlarını bu toprağa dökmüş aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle bir kez daha yad ediyor, Cumhuriyet Bayramımızı en kalbi duygularımla kutluyorum” ifadelerini kullandı. 

      Köşe Yazarları

Ayhan Polat
Kalemin Gölgesi

Bilen de konuşuyor, bilmeyen de...
İdris Durmuş


Koronavirüs’e bir darbe de sen vur
Süleyman Çelebi
Çeşni

Akıl tutulması mı, akıl kilitlenmesi mi?

Copyright © 1995 - 2020
       Siyaset  -   İlçeler  -   Eğitim  -   Güncel  -   Magazin  -   Spor  -   Sağlık  -   Diğer  -   Kültür Sanat  -  

Yalova Haber  -  Çiftlikköy Haber  -  Çınarcık Haber
 
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve içeriğin hakları www.ciftlikkoy.com.tr'a aittir. Haber, yazı ve fotoğraflar hiç bir şekilde kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz. Kullanılması halinde yasal işlem başlatılır!