-  Kurumsal  -  Reklam  -  İletişim 22 Ocak 2021 Cuma
       Siyaset  -   İlçeler  -   Eğitim  -   Güncel  -   Magazin  -   Spor  -   Sağlık  -   Diğer  -   Kültür Sanat  -  
 
      
 
Başlıksız Belge
 Anasayfa    >  Güncel
  Beşir, “Meslektaşlarımla gurur duyuyorum”   24.11.2020  
   Çiftlikköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhammet Beşir, 24 Kasım Öğretmenler günü nedeniyle yazılı açıklama yayınladı. Öğretmenlere seslenen Beşir, “Sizlerle meslektaş olmaktan gurur duyuyorum” dedi.
   

HABER: Abdullah Bozkurt

Çiftlikköy Milli Eğitim Müdürü Muhammet Beşir, “Kıymetli meslektaşlarım, dünyada ve ülkemizde etkisini sürdüren pandemi nedeniyle gerek okullarımızda gerekse uzaktan eğitim sürecinde evlerinizde eğitim hizmetlerimizin aksamaması için yaptığınız fedakarlıklardan ve gayretli çalışmalarınızdan dolayı teşekkür ediyor, sizlerle meslektaş olmaktan gurur duyuyorum.

Peygamber efendimizin (SAV) "Ya öğreten ol, ya öğrenen ol, ya dinleyen ol, ya da ilmi destekleyen ol. Beşincisi olma helak olursun." Hadisinde "öğreten, öğrenen, dinleyen ve ilmi destekleyen” biz öğretmenlere ne kadar önemli bir mesleği icra ettiğimizi hatırlatıyor.

 "Hocamın atının ayağından sıçrayan çamur, kaftanıma süstür." diyerek öğretmene hürmetini en güzel şekilde gösteren bir medeniyetin mensuplarıyız biz.

Kurtuluş Savaşı'nın devam ettiği yıllarda Öğretmenler Kongresi'ni düzenleyerek, asıl savaşın cehaletle yapılacağına dikkat çeken Mustafa Kemal Atatürk "Yeni nesil sizlerin eseri olacaktır." Diyerek seslendiği biz öğretmenlere büyük görevler düşmektedir.

Bunun bilinciyle de her gün öğrenmeye, öğretmeye ve üretmeye heyecanla devam edeceğiz.

Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün "Millet Mektepleri Başöğretmenliği’’ unvanını kabul ettiği bugünde istikbalimizin mimarı siz saygıdeğer öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü yürekten kutluyor, şehit olan ve ahirete irtihal etmiş öğretmenlerimize de Allah'tan rahmet diliyorum” ifadelerine yer verdi.

      Köşe Yazarları

Ayhan Polat
Kalemin Gölgesi

AK Parti yeni il yönetimine tavsiyemdir
İdris Durmuş


Hayvanlar bu dönemde daha da muhtaçlar
Süleyman Çelebi
Çeşni

24 saatte kaç şükür gerek?

Copyright © 1995 - 2021
       Siyaset  -   İlçeler  -   Eğitim  -   Güncel  -   Magazin  -   Spor  -   Sağlık  -   Diğer  -   Kültür Sanat  -  

Yalova Haber  -  Çiftlikköy Haber  -  Çınarcık Haber
 
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve içeriğin hakları www.ciftlikkoy.com.tr'a aittir. Haber, yazı ve fotoğraflar hiç bir şekilde kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz. Kullanılması halinde yasal işlem başlatılır!