-  Kurumsal  -  Reklam  -  İletişim 23 Nisan 2021 Cuma
       Siyaset  -   İlçeler  -   Eğitim  -   Güncel  -   Magazin  -   Spor  -   Sağlık  -   Diğer  -   Kültür Sanat  -  
 
      
 
Başlıksız Belge
 Anasayfa    >  Güncel
  Yalova’ya, Türk Japon Dostluk Ormanı   08.04.2021  
   Yalova Üniversitesi Sağlık Kültür Spor Dairesine Bağlı Aikido Topluluğunca, 12 Nisan Pazartesi günü saat: 14:30’da düzenlenecek etkinlikle Yalova Üniversitesi Merkez Yerleşkesi içinde yer alan Merkezi Laboratuvarın yanındaki alana Türk Japon Dostluk Ormanı için ağaç dikimi yapılacak.
   

Etkinlikte Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Suat Cebeci, Japonya İstanbul Konsolosluğu Kültür Ateşesi Takumi Suemitsu, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Jülide Hızal Yücesoy ve Lisansüstü Eğitim Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Senay Yürür Karslıoğlu Türk Japon Dostluk Ormanına ilk ağaçları dikecek.

Sakura Ağacı, yaşamın ve ölümün simgesi

Etkinlik kapsamında Türk Japon Dostluk Ormanına ilk olarak Japon Kültüründe ayrı bir öneme sahip olan Sakura (Japon Kirazı) ağaçlarının dikimi yapılacak. Sakura Ağaçlarının çiçekleri ağır ağır açıp, çok çabuk döküldüğü için Japon Kültüründe hem hayatın başlangıcını hem de hayatın kaçınılmaz sonunu simgeliyor.

 

      Köşe Yazarları

Ayhan Polat
Kalemin Gölgesi

Zor Bir İmtihandan Geçiyoruz
İdris Durmuş


Yalova’da Neden Vaka Sayıları Artıyor?
Süleyman Çelebi
Çeşni

İnanç ve İmanın Önemi

Copyright © 1995 - 2021
       Siyaset  -   İlçeler  -   Eğitim  -   Güncel  -   Magazin  -   Spor  -   Sağlık  -   Diğer  -   Kültür Sanat  -  

Yalova Haber  -  Çiftlikköy Haber  -  Çınarcık Haber
 
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve içeriğin hakları www.ciftlikkoy.com.tr'a aittir. Haber, yazı ve fotoğraflar hiç bir şekilde kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz. Kullanılması halinde yasal işlem başlatılır!