-  Kurumsal  -  Reklam  -  İletişim 17 Mayıs 2021 Pazartesi
       Siyaset  -   İlçeler  -   Eğitim  -   Güncel  -   Magazin  -   Spor  -   Sağlık  -   Diğer  -   Kültür Sanat  -  
 
      
 
Başlıksız Belge
 Anasayfa    >  Güncel
  23 Nisan da kısıtlamaya dahil   22.04.2021  
   İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi 22 Nisan Perşembe günü Vali Muammer Erol başkanlığında İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğünün 21.04.2021 tarih ve E.7377 sayılı Genelgesi kapsamındaki tedbirler gündemi ile toplandı.
   

Koronavirüs (Covid-19) salgınının ülkedeki seyrinin değerlendirildiği 13 Nisan 2021 tarihli Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplantısında alınan “kısmi kapanma” kararı doğrultusunda İçişleri Bakanlığı’nın 14.04.2021 tarihli ve 6638 sayılı Genelgesi doğrultusunda kısmi kapanma sürecinde uyulması gereken usul ve esaslar belirlendi.

Sokağa çıkma kısıtlaması

Mezkûr İçişleri Bakanlığı Genelgesi doğrultusunda kısmi kapanma sürecinin en önemli tedbirlerinden birisi olan sokağa çıkma kısıtlamaları düzenlendi. Hafta içi 19.00-05.00 saatleri arasında uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasının hafta sonlarında Cumartesi ve Pazar günlerinin tamamını kapsayacak Şekilde uygulanması öngörüldü.

23 Nisan kısıtlamaya dahil edildi

Bu doğrultuda Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle resmî tatil olan 23 Nisan Cuma gününün de bu hafta sonu uygulanacak sokağa çıkma kısıtlamasına dahil edilmesi gerektiği değerlendirildi. Buna göre 22 Nisan Perşembe günü saat 19.00’dan 26 Nisan Pazartesi günü saat 05.00’a kadar sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak.

Bu haftaya özgü olarak 22 Nisan Perşembe günü saat 19.00’dan 26 Nisan Pazartesi günü saat 05.00’a kadar uygulanacak olan sokağa çıkma kısıtlaması kapsamında; Mezkûr İçişleri Bakanlığı Genelgesinin Ek’inde yer alan “Sokağa Çıkma Kısıtlamasından Muaf Yerler ve Kişiler Listesi” geçerli olacak.

 

      Köşe Yazarları

Ayhan Polat
Kalemin Gölgesi

Bu Ramazan Ayı, Kâbus İçinde Geçti
İdris Durmuş


Zorda Olan İnsanlığın Vicdanı
Süleyman Çelebi
Çeşni

Ramazan’ın Can Damarı

Copyright © 1995 - 2021
       Siyaset  -   İlçeler  -   Eğitim  -   Güncel  -   Magazin  -   Spor  -   Sağlık  -   Diğer  -   Kültür Sanat  -  

Yalova Haber  -  Çiftlikköy Haber  -  Çınarcık Haber
 
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve içeriğin hakları www.ciftlikkoy.com.tr'a aittir. Haber, yazı ve fotoğraflar hiç bir şekilde kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz. Kullanılması halinde yasal işlem başlatılır!