Beşir, “Meslektaşlarımla gurur duyuyorum”

Çiftlikköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhammet Beşir, 24 Kasım Öğretmenler günü nedeniyle yazılı açıklama yayınladı. Öğretmenlere seslenen Beşir, “Sizlerle meslektaş olmaktan gurur duyuyorum” dedi.

HABER: Abdullah Bozkurt

Çiftlikköy Milli Eğitim Müdürü Muhammet Beşir, “Kıymetli meslektaşlarım, dünyada ve ülkemizde etkisini sürdüren pandemi nedeniyle gerek okullarımızda gerekse uzaktan eğitim sürecinde evlerinizde eğitim hizmetlerimizin aksamaması için yaptığınız fedakarlıklardan ve gayretli çalışmalarınızdan dolayı teşekkür ediyor, sizlerle meslektaş olmaktan gurur duyuyorum.

Peygamber efendimizin (SAV) "Ya öğreten ol, ya öğrenen ol, ya dinleyen ol, ya da ilmi destekleyen ol. Beşincisi olma helak olursun." Hadisinde "öğreten, öğrenen, dinleyen ve ilmi destekleyen” biz öğretmenlere ne kadar önemli bir mesleği icra ettiğimizi hatırlatıyor.

 "Hocamın atının ayağından sıçrayan çamur, kaftanıma süstür." diyerek öğretmene hürmetini en güzel şekilde gösteren bir medeniyetin mensuplarıyız biz.

Kurtuluş Savaşı'nın devam ettiği yıllarda Öğretmenler Kongresi'ni düzenleyerek, asıl savaşın cehaletle yapılacağına dikkat çeken Mustafa Kemal Atatürk "Yeni nesil sizlerin eseri olacaktır." Diyerek seslendiği biz öğretmenlere büyük görevler düşmektedir.

Bunun bilinciyle de her gün öğrenmeye, öğretmeye ve üretmeye heyecanla devam edeceğiz.

Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün "Millet Mektepleri Başöğretmenliği’’ unvanını kabul ettiği bugünde istikbalimizin mimarı siz saygıdeğer öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü yürekten kutluyor, şehit olan ve ahirete irtihal etmiş öğretmenlerimize de Allah'tan rahmet diliyorum” ifadelerine yer verdi.